وانفینکس

قوانین و شرایط وانفینکس

وانفینکس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق سایت وانفینکس به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اصطلاحات موافقتنامه همکاری با صرافی رمزارز وانفینکس

 • وانفینکس: صرافی رمزارز وانفینکس که دارای سایت به آدرس OneFinex.com و اپلیکیشن وانفینکس می‌باشد.
 • کاربر: هر شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی که اقدام به افتتاح حساب کاربری در وانفینکس نموده است و عضو این سایت می باشد.
 • رمزارز: دارایی دیجیتال و مجازی است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است و ماهیت غیرمتمرکز دارد. رمزارز دارای ارزش مادی بوده و قابل معامله است.
 • کیف پول ریالی: کیف پول نرم افزاری که کاربر می تواند از حساب بانکی خود به آن ریال واریز کرده، معادل موجودی ریالی آن رمزارز خریداری نماید و موجودی ریالی آن را به حساب بانکی خود انتقال دهد. همچنین مبلغ ریالی حاصل از فروش رمزارز به آن واریز می گردد.
 • کیف پول رمزارز: کیف پول نرم افزاری و یا سخت افزاری مختص به هر رمزارز که کاربر می تواند رمزارز مخصوص به آن را واریز، برداشت و نگهداری نماید.
 • حساب کاربری: پنلی که امکان واریز و برداشت ریالی، خرید، فروش، نگهداری و انتقال رمزارز را به کاربر می دهد.
 • فیشینگ: فیشینگ نوعی حمله مهندسی اجتماعی است که عموماً از طریق ایمیل و با هدف سرقت اطلاعات ورود به سیستم و سایر اطلاعات حساس مانند اطلاعات کارت اعتباری برای سرقت هویت و سرمایه افراد انجام می شود.

تعهدنامه کاربر جهت استفاده از پلتفرم معاملات رمزارز وانفینکس

ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در وانفینکس به این معنی است که کاربر این تعهدنامه را خوانده، فهمیده و تمام مفاد آن را قبول دارد. این حق برای وانفینکس محفوظ است که هر زمان بخواهد مفاد این تعهدنامه را تغییر دهد. هر تغییری در آینده در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و کاربر توافق می‌کند که ادامه استفاده او از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

 1. کاربر می‌پذیرد که کلیه‌ی فعالیت‌هایش در وانفینکس در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهد داد.
 2. احراز هویت برای استفاده از خدمات وانفینکس ضروری بوده و کاربر موظف است اطلاعات صحیح خود را بارگذاری نماید. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و وانفینکس حق توقف ارائه خدمات به کاربر مزبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. وانفینکس خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.
 3. کاربر وانفینکس تعهد می دهد که از خدمات سایت وانفینکس تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات وانفینکس برای فرد غیر که فرایند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربر مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیست.
 4. کاربر وانفینکس می‌پذیرد در صورت تشخیص کارشناسان وانفینکس، جهت حفظ امنیت دارایی حساب کاربری با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم وانفینکس همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، برداشت رمزارز به مدت 72 ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود است.
 5. کاربر وانفینکس اذعان می‌دارد که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در رمزارز مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نماید.
 6. وانفینکس به عنوان بازار آنلاین تبادل رمزارز، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.
 7. هرگونه سهل انگاری کاربر در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و وانفینکس هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دو عاملی استفاده شود.
 8. وانفینکس این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، وانفینکس متعهد به جبران خسارت خواهد بود.
 9. در صورت تمایل برای برداشت رمزارز، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی وانفینکس نخواهد بود.
 10. وانفینکس در مقابل واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که در وانفینکس پشتیبانی نمی شود هیچ گونه مسئولیتی نداشته و لذا مسئولیت هرگونه واریز اشتباه با خود کاربر بوده و کاربر حق هیچ گونه شکایتی را نخواهد داشت.
 11. درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود.
 12. کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد وانفینکس، حق هیچ گونه ادعا، طلب و شکایت از سایت وانفینکس، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.
 13. اگر وانفینکس تحت هر عنوان اشتباهاً، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از کاربر، در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص وانفینکس نسبت به وقوع اشتباه لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد وانفینکس از هر جهت از خود ساقط می نماید.
 14. در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، وانفینکس حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد.
 15. در صورت هرگونه سوء استفاده از معرفی دوستان وانفینکس در فعالیت‌های خلاف قانون، تمامی مسئولیت آن به عهده کاربر بوده و وانفینکس هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه سوء استفاده از سیستم معرفی خود به هر نحو ندارد. همچنین وانفینکس حق باطل کردن کد معرف و بستن حساب در صورت مشاهده هرگونه سوء استفاده بدون نیاز به دستور قضایی را خواهد داشت.
 16. در صورت حذف شدن رمزارز از بازارهای معاملاتی وانفینکس، کاربر متعهد می گردد به دستورالعمل های تیم وانفینکس پایبند بوده و موارد لازم جهت مدیریت سرمایه را انجام دهد. در هر صورت که کاربر دستورالعمل های مربوطه را انجام ندهد، وانفینکس مختار است موجودی ارز کاربر را به قیمت آخرین قیمت ارز در بازار وانفینکس محاسبه کند.
 17. در صورتی که کاربر اطلاعات ورود خود برای سامانه را از دست بدهد، برای بازگردانی اطلاعات، تیم وانفینکس نیازمند اطلاعات اضافی جهت احراز هویت است و کاربر موظف به ارائه اطلاعات میباشد. در صورت ممانعت کاربر از ارائه اطلاعات لازم حساب کاربری بازیابی نخواهد شد.
 18. در صورت نقض مقررات سایت از سوی شما به طور موقت یا دائمی مانع استفاده‌ی از خدمات وانفینکس خواهیم شد.
 19. در صورت عدم استفاده طولانی مدت، به خصوص اگر برای بیش از ۶ ماه از حساب کاربری استفاده نکرده باشید برای ورود به حساب کاربری موظف به ارائه اطلاعات خواسته شده از سوی تیم وانفینکس می‌باشید.
 20. درصورت عدم احراز هویت تا ۷ روز بعد از ثبت‌نام، حساب کاربری غیرفعال می‌شود. همچنین اگر حساب کاربر به مدت ۳۰ روز بدون احرازهویت بماند، حذف خواهد شد.
 21. هر گونه کارمزد، کمیسیون و هزینه ی دیگر که سیستم بانکی جهت نقل و انتقال پول به کاربر اضافه نماید ، بر عهده ی کاربر خواهد بود و وانفینکس مسئولیتی راجع به این گونه هزینه ها ندارد.
 22. طبق قوانین وانفینکس مسئولیت ارسال هرگونه رمزارز که توسط وانفینکس پشتیبانی نمی‌شود با خود کاربر است و زمان بازیابی آن نیز قابل تعیین نیست. ممکن است این عملیات تا ماه‌ها به طول انجامد و وانفینکس در قبال بازیابی توکن‌هایی که کاربر به اشتباه ارسال کرده‌ هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

فرایند تایید احراز هویت ( KYC )

به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند.

 • تایید ایمیل: پس از ثبت‌نام در وانفینکس یک لینک تایید به آدرس ایمیل ثبت‌نامی شما ارسال می‌گردد. با تایید این لینک مرحله اول تایید هویت انجام خواهد شد.
 • تایید شماره ملی: در این مرحله با استعلام از ثبت احوال، شماره ملی شما تایید خواهد شد.
 • تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید.
 • تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید.
 • تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در وانفینکس موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود.
 • تأیید تصوير احراز هويت: به منظور دسترسی کامل به امکانات وانفینکس ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل احراز هویت از صفحه مراحل احراز هویت استفاده کنید.

قوانین مسدود کردن حساب کاربری

طبق موارد زیر وانفینکس این حق را دارد که حساب کاربری را مسدود کند.

 • در صورت انجام فیشینگ و درخواست پلیس فتا، وانفینکس مختار است تا زمان مشخص شدن وضعیت کاربر، حساب کاربری شخص را مسدود سازد.
 • در صورت اختلال در معاملات و بهم ریختن موجودی کاربر تا زمان مشخص شدن وضعیت و اصلاح موجودی، حساب کاربری شخص مسدود می‌گردد.
 • در صورت واریز ارز نامشخص که خود کاربر در آن دخالتی نداشته باشد تا مشخص شدن وضعیت حساب کاربری مسدود می‌گردد.
 • انجام هرگونه فعالیت غیرقانونی طبق قوانین بین‌المللی و قوانین جمهوری اسلامی ایران از سوی کاربر باعث مسدود شدن حساب کاربری شخص میگردد.

میزان مسئولیت وانفینکس

 • تلاش وانفینکس ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته بدون وقفه است. اما در صورت بروز اختلال وانفینکس تضمین نمی‌کند که تمام خدمات بدون وقفه و دقیق باشد، ولیکن در صورت وقوع حادثه‌ و ایجاد وقفه در خدمات وانفینکس متعهد می باشد مشکل را تا حد ممکن مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر گیرد. در این زمان کاربر می تواند درخواست بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی ارائه کند. بدیهی است وانفینکس مسئول سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی نمی باشد.
 • وانفینکس هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت موجودی ناکافی، نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم رمزارز یا بانک پذیرنده ندارد.
 • در صورت وقوع خسارت به سایت، در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر، وانفینکس می‌تواند طبق قانون نسبت به شکایت قانونی علیه کاربر و مطالبه‌ی خسارت اقدام نماید.
 • برای ارائه‌ی بهتر خدمات، ممکن است اعلامیه‌های مربوط به استفاده از خدمات علاوه بر انتشار در شبکه های اجتماعی وانفینکس، به صورت موردی از طریق ایمیل یا پیامک برای کاربر نیز ارسال شوند.
 • در صورت وقوع خطای سیستمی در استفاده از خدمات از جمله برنامه‌ها، وانفینکس می تواند اطلاعات نادرست ناشی از خطا را حذف و اطلاعات صحیح را اعمال نماید.

کارمزد معاملات در وانفینکس

هزینه خدمات و کارمزد تراکنش‌های مالی انجام شده در وانفینکس مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات می‌باشد.

تنها رسانه های وانفینکس جهت اطلاع رسانی

 • سایت وانفینکس
 • اعلانات حساب کاربری
 • کانال تلگرام وانفینکس
 • پیج اینستاگرام وانفینکس

توجه داشته باشید رسانه های ما را از آدرس های داخل همین سایت دنبال کنید.

توصیه های تیم وانفینکس برای امنیت و کارایی بیشتر

توصیه ما در وانفینکس این است که به هیچ وجه دارایی‌های خود را به بسترهای خارجی انتقال ندهید. در صورتی که از وانفینکس یا هر پلتفرم ایرانی برای نقل و انتقال دارایی‌های رمزارزی خود با اکسچنج‌های تحت قوانین تحریمی آمریکا، به ویژه اکسچنج‌هایی مثل کوین بیس، کراکن، اف تی ایکس و بایننس استفاده می‌کنید توصیه داریم به منظور حفظ امنیت دارایی و حریم شخصی خود، از انتقال مستقیم بین بسترهای ایرانی و خارجی خودداری نمایید. در صورت نیاز به چنین نقل و انتقالی، توصیه می‌شود از یک ولت شخصی استاندارد نظیر لجر یا ولت های نرم افزاری معتبر به عنوان واسط انتقال استفاده و ابتدا دارایی خود را به ولت شخصی و سپس به بستر مقصد منتقل کنید.